aloes Aloes Wszystko o aloesie Kup aloes - aloe vera  naszym sklepie Aloe Vera Dlaczego nasz aloes O nas Najcz궜ciej zadawane pytania Kontakt

Aloes

Aloes

Aloe Vera znana jest jako roślina lecznicza od prawie 5000 lat, wzmianki o nim można znaleźć w Biblii, był też znany w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie i Arabii, w Chinach i na Półwyspie Indyjskim. Do Ameryki Południowej dotarł wraz z Kolumbem. W XX w. nowoczesny świat uznał jego wielką moc leczniczą dopiero w ostatnich kilku dekadach głównie jako środek do użytku zewnętrznego z dobrze udokumentowanymi sukcesami. Nauka obecnie odkrywa także korzyści z przyjmowania doustnego żelu i soku Aloe Vera. Miliony ludzi na całym świecie pije go codziennie, aby utrzymać zrównoważony, zdrowy poziom życia. Ma ogólnie wzmacniający, pozytywny wpływ na organizm. Reguluje pracę układu trawiennego, podnosi odporność, wspomaga przemianę materii, zwalcza wolne rodniki, oczyszcza organizm z toksyn, działa odmładzająco. Czysty miąższ aloesowy może być bez obaw spożywany jako najbardziej zdrowy produkt odżywczy i regenerujący organizm, używany jest do produkcji kremów, emulsji, żeli, odżywek oraz innych wyrobów o wysokiej skuteczności działania Aloe Vera jest produkowana z liści roślin o botanicznej nazwie Aloe Barbadensis Miller uprawianych komercyjnie dla celów zdrowotnych i leczniczych a także w kosmetyce. Rośliny Aloe Vera osiągają dojrzałość po 3-4 latach i mogą osiągnąć wysokość 30cm i do 21 liści , które wykorzystywane są do przetwarzania i produkcji soków, żelu i kosmetyków.

Aloe Vera zawiera ponad 200 aktywnych biologicznie składników występujących naturalnie. Zawiera także 18 aminokwasów stanowiących podstawę do budowy białek niezbędnych organizmowi a także sporo witamin takich jak A, B1, B2 , B3, B6, C , E i K. Oprócz tego aloes zawiera sporo mikro i makroelementów -sole sodu , potasu, fosforu , magnezu ,wapnia i cynku.

Głównym naturalnym aktywnym składnikiem są polisacharydy wysoko i niskocząsteczkowe stanowią one około 20-25% masy całkowitej aloesu. Najwięcej polisacharydów znajduje się w wewnętrznych całych liściach aloesu z czego produkowany jest żel. Polisacharydy wysokocząsteczkowe mają właściwości immunostymulujące natomiast niskocząsteczkowe mają właściwości przeciwzapalne.


Plantacje roślin aloesowych zlokalizowane są w klimacie podzwrotnikowym dla zapewnienia właściwych warunków upraw aby móc otrzymać dorodne rośliny bogate w składniki służące poprawie działania naszego organizmu.
Aloe Vera to naturalna bezpieczna roślina o właściwościach leczniczych wykorzystywana w produkcji suplementów diety.